Menu Close

Podkāsti

VIDEO PODKĀSTI

Kas ir medijpratība?

Ansis Bogustovs, Latvijas televīzijas un radio žurnālists, Biznesa augstskolas Turība lektors

Šis video podkāsts ir pieredzējuša žurnālista un lektora Anša Bogustova skatījums uz to, kas ir medijpratība un kā trenēt savu modrību. Viltus ziņu lamatās ik pa laikam iekrītam mēs visi. Noskaties Anša ieteikumus un iegūsti praktiskus padomus kā trenēt savu medijpratību. 

 

Digitālās komunikācijas drošība

Ivo Krievs, Biznesa augstskolas Turība juridiskās fakultātes dekāns, datu aizsardzības speciālists. 

Uzzini kā pasargāt savus datus un kā droši uzvesties digitālajā vidē. Kā Tu izskaties sociālajos tīklos un kā veidot savu tēlu digitālajā vidē? 

Kritiskā domāšana

Velga Vēvere, Filozofijas profesore, Biznesa augstskolas Turība lektore

Bieži vien sarežģītajā digitālajā laikmetā nedrīkst akli uzticēties informācijai, ko redzam un dzirdam sev apkārt. Kritiskā domāšana šodien ir ļoti nepieciešama prasme jebkuram no mums. Ir jāmācās apšaubīt un pārbaudīt informāciju, reizēm pat jāmācās apšaubīt savus lēmumus un spriedumus. Mācīsimies domāt kritiski!

Viltus ziņas un dezinformācija

Ivars Muižnieks, Biznesa augstskolas Turība starptautiskās komunikācijas vadības students

Uzzini, kas ir dezinformācija un viltus ziņas. Kas un kāpēc rada un izplata dezinformāciju? Kā neiekrists šajās lamatās?

 

TURĪBAS STUDENTU VEIDOTIE AUDIO PODKĀSTI

TURĪBAS STUDENTU IELU INTERVIJAS

Ielu Intervijas. Kādos medijos cilvēki smeļas informāciju savām politiskajām izvēlēm?

Biznesa augstskolas Turība Starptautiskās komunikācijas un Sabiedrisko attiecību studiju programmu 4.kurs studenti vaicāja cilvēkiem par medijiem, kuros tie smēlās informāciju savām izvēlēm pirms vēlēšanām. Uzzini, kādas ir cilvēku izvēles.

Video autori: Adrija Maļinovska, Anastasija Mašņuka, Arnolds Sniķers, Diāna Rijkure, Madara Kozlova, Rēzija Žaunere, Rita Buša, Daniels Borgs, Kristers Uglanovs. 

Ielu Intervijas. Cik daudz cilvēki sekoja pirmsvēlēšanu atspoguļojumam medijos un kā mediji ietekmēja cilvēka izvēli?

Biznesa augstskolas Turība Starptautiskās komunikācijas un Sabiedrisko attiecību studiju programmu 4.kurs studenti vaicāja cilvēkiem vai un cik daudz tie ir sekojuši pirmsvēlēšanu atspoguļojumam medijos un vai tas ietekmēja viņu izvēli. Uzzini, kā mediji ir ietekmējuši šo izvēli.

Video autori: Adrija Maļinovska, Anastasija Mašņuka, Arnolds Sniķers, Diāna Rijkure, Madara Kozlova, Rēzija Žaunere, Rita Buša, Daniels Borgs, Kristers Uglanovs. 

PĒTĪJUMA PAR MĀKSLĪGĀ INTELEKTA RADĪTAJIEM ATTĒLIEM PREZENTĀCIJA

Mākslīgā intelekta veidotie attēli

Biznesa augstskolas Turība sabiedrisko attiecību studenti veica  pētījumu par mākslīgā intelekta veidotajiem attēliem. Noskaties par šo tēmu studentu prezentāciju.

Pētījuma autori: Madara Kozlova, Rēzija Žaunere, Rita Buša. 

VASARAS SKOLAS STUDENTU VIDEO PAR MEDIJPRATĪBU

No 1. līdz 8.augustam Biznesa augstskolā Turība norisinājās vasaras skola “Medijpratība: DOMĀ! LIETO! ZINI!”, kurā piedalījās 13 Turības studenti un apguva tādas tēmas kā medijpratība, kritiskajā domāšana, stereotipi, žurnālistu ētika, digitālā komunikācijas drošība un citas.

Vasaras skolas laikā studenti arī paši veidoja video, kas skaidro kas ir medijpratība un kādēļ ir svarīgi apgūt šīs zināšanas un iemaņas.

Skaties īsos studentu video: